انتخاب سرویس خواب با پایه مستحکم

در حدود یک ‌سوم از عمر هر فرد، صرف خوابیدن می‌شود و این خواب، باید باکیفیت بالایی باشد تا فرد انرژی کافی برای انجام کارهای روزانه‌ی خود را داشته باشد. به همین دلیل انتخاب سرویس خواب بسیار مهم است. این سرویس، باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد تا بتواند هنگام خواب در فرد آسایش ایجاد کند. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا شما را با ویژگی‌های سرویس خواب آشنا کنیم.

 

سرویس خواب شامل چه وسایلی می‌باشد؟

سرویس خواب، شامل موارد مختلفی است و فقط تخت خواب را شامل نمی‌شود. در انتخاب سرویس خواب باید توجه کنید که به کدام یک از بخش‌های آن نیاز دارید تا آن‌ها را تهیه کنید. سرویس خواب شامل تخت خواب، پاتختی، آینه، میز توالت، پاف و کمد می‌باشد.

اگر به دنبال خرید فرش هستید، خانه فرش بهترین گزینه برای خرید آنلاین فرش است.

در انتخاب سرویس خواب، باید به جنس و متریال آن  توجه شود

اولین نکته‌ای که باید در مورد انتخاب سرویس خواب به آن توجه کنید، جنس سرویس خواب است. در تولید سرویس خواب، از متریال‌های مختلف مانند چوب، ام دی اف، فلز و ورق ملامینه استفاده می‌شود. هرکدام از این متریال‌ها فواید و مشکلات خاص خود را دارند. برای مثال اگر در انتخاب سرویس خواب جنس چوبی را انتخاب کردید، ممکن است بوی نامطبوعی در برخی از چوب‌ها استنشاق کنید که بهتر است به این نکته توجه کنید تا مشکلی برای شما ایجاد نشود. از طرفی سرویس خوابی که از جنس فلز باشد، ممکن است لبه‌های تیزی داشته باشد. به همین دلیل، در انتخاب سرویس خواب باید به جنس آن توجه داشته باشید.

تاثیر جنس در قیمت سرویس خواب

در نظر گرفتن ارتفاع مناسب در انتخاب سرویس خواب

یکی از مواردی که در این انتخاب باید به آن توجه شود، ارتفاع مناسب می‌باشد. اگر ارتفاع تخت خواب مناسب باشد هوا در زیر تخت گردش می‌کند و میکروب‌ها نمی‌توانند رشد کافی داشته باشند. این امر به بهداشت خواب شما کمک می‌کند و باعث می‌شود خواب راحتی را در طول شبانه‌روز داشته باشید که به همین دلیل انتخاب سرویس خواب مناسب بسیار حائز اهمیت است.

از طرفی وقتی فرد بر روی لبه‌ی تخت می‌نشیند، باید پای او به‌صورت قائم بر روی زمین قرار بگیرد ( زاویه بین ران و زانو) و کف پا دقیقاً بر روی زمین باشد. به همین دلیل ارتفاع یک تخت برای یک فرد بالغ، 30 تا 40 سانتی‌متر می‌باشد. البته در انتخاب سرویس خواب باید به قد خود نیز توجه نمایید. چراکه برخی از افراد قد بلندتری دارند و این ارتفاع، ممکن است برای آن‌ها مشکل به وجود بیاورد.

سهولت در جابجایی سرویس خواب

نکته‌ای دیگر که در انتخاب سرویس خواب باید به آن توجه نمود، سهولت در جابجایی آن است مخصوصاً اگر شما مستأجر هستید و وسایل خود را زیاد جابه‌جا می‌کنید. به همین دلیل، باید سرویس خوابی را انتخاب کنید که قطعات آن به راحتی از یکدیگر جدا شوند و در این جدا شدن، مشکلی برای آن‌ها به وجود نیاید و مقاومت بالایی داشته باشند.

فرش کاشان را میتوانید اینترنتی از خانه فرش بخرید.

انتخاب سرویس خواب دارای پایه مستحکم

مورد دیگری که در انتخاب سرویس خواب باید به آن توجه شود، محکم بودن پایه‌ی سرویس خواب می‌باشد. پایه‌ها باید به‌گونه‌ای باشند که بتوانند بار بر روی خود را بدون خم شدن، تحمل کنند. این ویژگی بیشتر در تخت خواب‌ها باید وجود داشته باشد. به همین دلیل، در برخی از آن‌ها، از جک استفاده می‌شود. تخت‌هایی که دارای جک هستند، نیازی به پایه ندارند و فرد به‌راحتی می‌تواند به زیر تخت دسترسی داشته باشد و به همین دلیل، قیمت جک دار آن از قیمت بدون جک آن، بیشتر می‌باشد و به همین دلیل در انتخاب سرویس خواب باید به نوع آن توجه شود.

در نظر داشتن ابعاد استاندارد در انتخاب سرویس خواب

تختخواب‌ها با توجه به کاربردهای مختلفی که دارند، دارای اندازه‌های گوناگونی هستند. در حالت استاندارد، ابعاد تخت یک نفره نود در دویست سانتی‌متر و برای تخت دو نفره، صد و شصت در دویست سانتی‌متر است. ولی ممکن است برخی از افراد بلندتر باشند‌ و یا به فضای بیشتری نیاز داشته باشند. به همین دلیل در انتخاب سرویس خواب باید به ویژگی‌های فردی خود توجه کنید تا بتوانید سرویس خوابی مناسب برای خود تهیه کنید.

راهنمای انتخاب سرویس خواب

توجه به رنگ هنگام انتخاب سرویس خواب

هنگام تهیه‌ی سرویس خواب مناسب باید به رنگ آن توجه شود چراکه رنگ بر ذهن افراد تأثیر زیادی دارد. اولین نکته در انتخاب رنگ، توجه به پالت رنگی موجود در اتاق خواب است و رنگ سرویس خواب باید متناسب با این پالت رنگ انتخاب شود؛ اما اگر پالت رنگی خاصی مدنظر شما نمی‌باشد، باید به سلیقه‌ی خود هنگام انتخاب سرویس خواب توجه کنید. در نظر داشته باشید که رنگ‌های خنثی با تمام رنگ‌های دیگر ترکیب می‌شوند و آرامش زیادی را در فرد ایجاد می‌کنند و به همین دلیل، بسیار مناسب هستند.

اگر به دنبال خرید فرش ایرانی هستید، خانه فرش بهترین گزینه برای خرید آنلاین فرش است.

انتخاب تشک مناسب

نکته‌ای که در انتخاب سرویس خواب بسیار حائز اهمیت است، تشک آن است. تشک باید استانداردهای لازم پزشکی را داشته باشد تا برای ستون فقرات فرد، مشکلی را به وجود نیاورد. از طرفی باید متناسب با قد فرد باشد تا فرد بتواند به راحتی در آن قرار بگیرد و خواب آرامی را تجربه کند.

 

انواع تخت خواب

تخت خواب در سرویس خواب از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و به همین دلیل در انتخاب سرویس خواب باید با انواع آن آشنا باشید. انواع تختی که در بازار موجود است به شرح زیر می‌باشد:

تخت خواب بادی

تخت خواب متحرک

تخت خواب کاناپه‌ای

سرویس خواب جک دار

تخت خواب طبقه‌ای

تخت خواب فلزی

شما می‌توانید متناسب با نیاز خود و فضایی که در اختیار دارید، مدل و نوع تخت خواب را انتخاب کنید و در منزل خود از آن بهره ببرید.

شما تنها چند کلیک با خرید فرش مدرن فاصله دارید!

 

قیمت سرویس خواب

همان‌گونه که گفته شد در انتخاب سرویس خواب گزینه‌های مختلفی وجود دارد که هرکدام از آن‌ها بر روی قیمت تأثیر گذار هستند. برای صرفه‌جویی در هزینه، بهتر است مواردی از سرویس خواب را که به آن‌ها نیاز دارید تهیه کنید و برای سایر موارد غیر ضروری هزینه نکنید. در نظر داشته باشید سرویس خواب چوبی از بقیه‌ی جنس‌ها گران‌تر است و ماندگاری بالاتری نیز دارد.

 

کلام آخر

انتخاب سرویس خواب یکی از انتخاب‌های مهم در خرید وسایل خانه است و شامل موارد متعددی می‌باشد. برای انتخاب یک سرویس خواب بادوام باید به مواردی مانند جنس، اندازه، استاندارد بودن آن، رنگ و غیره توجه کنید تا بتوانید محصولی متناسب با نیاز خود تهیه کنید و از آن بهره ببرید.

85 دیدگاه برای “نکاتی که باید قبل از انتخاب سرویس خواب مناسب بدانید”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
مقایسه