فرش های ایرانی

قیمت فرش مناسب با خانه فرش

 خانه فرش در این محتوا به عوامل تاثیر گذار بر قیمت فرش می پردازد اما پیش از آن کسب نکات ابتدایی در مورد انواع محصولات مرتبط مفید خواهد بود.

فرش ماشینی از مهمترین  اجزای خانه های ایرانی است و در صورتی  که بتوان  به صورت صحیح این محصول را اتنخاب کرد، می توان  فرشی با عمری طولانی خرید. یکی از عوامل کمک کننده در صحت انتخاب، شناخت عوامل تاثیر گذار بر قیمت فرش است؛ توجه داشته باشید که قیمت محصولات فرش ماشینی از فرش دستباف بسیار ارزانتر بوده و برای کسانی  که میخواهند با پرداخت هزینه کمتری  فرش خریداری کنند مقرون به صرفه می باشد. فرش ماشینی انواع مختلفی  دارد که شامل فرش های 700 ، 1000 ، 1200 و 1500 شانه می باشند. فرش دستبافت نیز دارای انواع مختلفی است که  از محبوب ترین آنها  می توان بع بافت کرک ، ابریشم ، گل ابریشم و پشم اشاره کرد. عوامل تاثیر گذار بر قیمت  فرش  نقش  مهمی در ارزان تر بودن فرش ماشینی نسبت به دستبافت دارند که در ادامه به عوامل مذکور، به طور دقیق می پردازیم.

اصالت فرش ایرانی

 اصالت فرش ایرانی، اصالت سرزمین است.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت فرش کدام اند؟

عواملی چون جنس نخ، سایز،  تعداد شانه، تراکم و همچنین تعداد رنگ های بکار رفته در آن و نوع ماشین بافت یا دست بافت بودن در قیمت فرش تاثیر گذارمی باشد.

شایان ذکر است که هر چه تعداد شانه بالاتر برود، تراکم  نیز بالا خواهد رفت و این  مسئله در میان عوامل تاثیرگذار بر قیمت فرش  قرار دارد بنابراین قیمت نیز بالاتر می رود.

باید اشاره کرد که عامل موثر بر قیمت تابلو فرش تعداد شانه نیست بلکه وابسته به ابعاد تابلو فرش که به صورت 50 در 70 ، 50 در 100 ، 70 در 100 و دیگر سایز ها موجود است،  همچنین نوع بافت و یا چاپ تابلو تعیین می شود.

 در باره فرش های فانتزی که به صورت شنل، شگی، گلیم، گبه و سه بعدی در اندازه 6 متری تولید می شوند،  در میان عوامل تاثیر گذار بر قیمت فرش، نوع محصول بارز ترین خواهد بود. فرش های فانتزی دارای ابعاد 12 متری نمی باشند و تعداد کمی از کمپانی ها این ابعاد را تولید می کنند. از این موارد استثنا میتوان گلیم فرش و گبه را نام برد و تفاوتی که دارند این است که گلیم فرش  320 شانه بوده و گلیم گبه نرم و 500 شانه است . نتیجه بر این است که قیمت گلیم گبه از گلیم فرش بالاتر است.

فرش های ایرانی

 بهترین انتخاب در میان  فرش های ایرانی با توجه به قیمت آن صورت می گیرد.

 از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت فرش ، تعداد رنگ بکار رفته در آن می باشد که معمولا در فرش ماشینی شامل 8 ، 10 و 12 رنگ است. هر چه تعداد رنگ های  استفاده شده  بیشتر باشد،  علاوه بر اینکه کار زیباتر می شود، باعث افزایش قیمت  هم می گردد.

 از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت فرش در انواع دستباف، نوع نخ استفاده شده در بافت آن می باشد. علاوه بر نخ، عوامل دیگری در فرش همچون تعداد رج و تعداد خانه هم وجود دارد . بالاترین قیمت در فرش دستباف را فرش های ابریشمی و گل ابریشمی دارند و پایین ترین قیمت در فرش های بافته شده با کرک و پشم مشاهده می شود.

قیمت فرش

مواد  به کار رفته در تولید محصول، قیمت فرش موثر هستند.

نقش شرکت های تولید کننده بر قیمت فرش چیست؟

شرکت ها یا کارخانه های تولید کننده فرش یکی از کلیدی ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت فرش می باشند. برخی از شرکت ها مهارت و تجربه  بیشتری در تولید فرش ماشینی دارند و همین عامل به محصولی که تولید می کنند ارزش بیشتری می دهد.  با توجه به عوامل تاثیر گذار بر قیمت فرش ، دلیل با ارزش بودن محصول آنها  این است که در این شرکت‌های تولیدی از دستگاه‌های پیشرفته‌تری جهت بافت فرش استفاده می‌شود و به همین خاطر فرش تولیدی  آنها در مقایسه با سایر فرش‌ها از ظرافت و دقت  و زیبایی بالاتری در طرح و نقشه برخوردار است  و چون شرکتهای رقیب با دستگاه‌های نسبتاً قدیمی فرش  تولید می کنند، کیفیتی قابل مقایسه با  فرش های  ظرافت بالا و برند نخواهد داشت.

شرکت تولید کننده فرش

شرکت تولید کننده فرش  نقش بسزایی در تعیین کیفیت محصول دارند.

چگونه با استفاده از عوامل تاثیر گذار بر قیمت فرش، قیمت گذاری صورت می گیرد؟

عالی ترین روش قیمت گذاری روشی است با استفاده از عوامل تاثیر گذار بر قیمت فرش صورت  گیرد؛ بدین صورت که در آن سه عنصر تقاضا، هزینه و رقابت رعایت شود . در نظر داشتن این ۳ عنصر باعث می گردد شرکت ها برای قیمت های بیهوده محدود شوند  و منجر به قیمت گذاری نهایی گردد که در نتیجه، هدف بازار که جذب و رضایتمندی مشتریان است را به همراه داشته باشد.

افزایش نرخ تورم نیز از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت فرش می باشد. باعث مشکلات واردات برخی مواد اولیه از جمله رنگ و ابریشم شده است؛ همین امر باعث شده قیمت مواد اولیه و در نهایت قیمت تمام شده فرش بالا رود و از طرف دیگر کشورهای غربی بخصوص کشور آمریکا که منع فروش فرش ایران را در کشور خود داده اند،  باعث کاهش صادرات و ضعیف شدن بازار فروش فرش شوند . پس صادرات در سطح جهانی نیز از عوامل تاثیر گذار بر قیمت فرش می باشد.

فرش دستبافت اصیل ایرانی

 برخی از مواد تشکیل دهنده فرش دستبافت اصیل ایرانی  از کشور های خارجی وارد می شوند.

سخن پایانی

عوامل تاثیرگذار بر قیمت فرش بسیارند. از شانه و تراکم فرش گرفته تا صادرات در سطح جهان، همه و همه می توانند بر افزایش و کاهش قیمت فرش در ایران موثر باشند. کمپانی های تولید کننده نیز نقش بسزایی در تعیین قیمت فرش دارند چرا که برند های معتبر تر به سبب ارائه خدمات بیشتر و محصولات با کیفیت تر، قیمت بیشتری را برای محصولات خود تعیین می کنند و البته شایان ذکر است که تناسب قیمت و کیفیت همواره در برند های معتبر از جمله خانه فرش، رعایت می شود. محموعه خانه فرش در این محتوا به عوامل تاثیر گذار بر قیمت فرش پرداخت و آماده پاسخگویی مخاطبان در این زمینه و موارد مرتبط می باشد.

پیشنهاد های شگفت انگیز
بستن
مقایسه